Warez İçeriklerin Zararları

        Warez kodların olayı orjinalliğinin bozulmuş olmasıdır. warez kod ve dosyalara virüs diyebiliriz; virüs orjinalliği bozulmuş herhangi bir kod parçacığıdır. kendi üretiliş amaçlarının çok daha dışına çıkabilirler. kesinlikle warez kullanımın ciddi projelerinizde veya önemsiz projelerinizde sizleri zora sokacağını net olarak söyleyebilirim. herhangi bir warez virüsün sisteminize bulaşması diğer orjinal eklenti veya kod parçacıklarınızında bozulmasına sebep olabileceğini unutmamalısınız.

Neden Warez Kullanılıyor

        Warez kullanımın birkaç temel sebebi var. eklentilerin veya kod parçacıklarına maddi gücün yetmemesi veya alınabilecek kodların birtakım yetersizlikler ile alınmış olması; tek site adına lisanslanmış lisans veya kod parçacıklarını bütün sitelerimde kullanmak istiyorum. 

Neden warez kullanımda bulunmamalıyız

       Warez, orjinalliği bozulmuş eklenti veya kodlar %99 oranla kendi işleri için başkalarını kullanmaya çalışanlar tarafından değiştirilen içeriklerdir. 
    * peki nasıl kendileri için bizi kullanabilirler ki altı üstü birkaç kod parçacığı?

       sisteminize bulaşan virüs niteliği taşıyan bu tür kodlar sizlerin el emeği diyerek oluşturduğunuz içeriklerin reklam gelirlerini bile kendine çekebilir, sitenizdeki reklam kodlarını değiştirebilir, sitenize bir kapı açarak sitenizi istediği zaman istekleri doğrultusunda kullanabilir vb.
 Asıl can sıkıcı diyebileceğimiz olayı ise Saydıklarımızın ve bunlardan çok daha fazlasını yaparken sizden izin istemez hatta ve hatta haberiniz bile olmayabilir.

Warez kullanımı örneklendirmek gerekirse pinterest için kurulan bir yapının gönderdiği içeriği kendi istekleri doğrultusunda değiştiren warez eklentiyi gösterebilirim.

makale-icin-768x587

     Eklenen fotoğrafta oluşturduğumuz sitenin ve yüklenen içeriğin bilgileri olması gerekirken bilgimiz dışında oluşturulan bir metin ile karşılaştık. Warez yapının iznimizi istemesine gerek yoktu çünkü warez kullanımda bulunarak en baştan bütün tehlikeleri göze almış ve kabul etmiş olmuştuk. Oluşan zararı karşılayabilecek bir yapı söz konusu değil çünkü yasal olmayan bir kullanım türüdür.

Blog

Neden Warez kullanırızNeden warez kullanmamalıyızneden warezden uzak durmalıyızwarezin sebep olduklarıwarezin sonuçlarıWarezin zararları

RootAuthor posts

Dünya dönüşünün çıkardığı ses veya karıncanın çıkardığı ses ; sen anca sana kadarını duyarsın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ana SayfaServislerPortfolioİletişim